SCHRONISKO NA HALI ORNAK

SCHRONISKO NA HALI ORNAK

TO TYLKO SPACEREK DO ORNAKA.

Niedziela, słońce, halny, czyli wciąż w Tatrach. W planach zakupy w BAZATATRY , będziemy wydawać „miliony”. A tak serio to w tym sklepie mogłabym wydać całe pieniądze i portfel. Niesamowity górski asortyment, przyjazna atmosfera ♥ Koniecznie odwiedźcie to miejsce, mieści się w Zakopanem na ul. Tadeusza Kościuszki 22 ( tuż niedaleko PKP).

Ruszamy na szlak.

Pozornie prosty , zaśnieżony – momentami niebezpiecznie oblodzony. Idziemy żwawo, co chwilkę robi mi się gorąco, bo zamiast założyć raki, stwierdzam, że jeszcze „nie trzeba”. Po kolejnym wyjściu cało z poślizgu, rozsądek wygrywa i szpile wędrują na buty. Teraz to biegnę niczym kozica !

Mijamy sparaliżowanych ludzi w adidaskach którzy walczą o podejście ! W myślach trzymam za nich kciuki !

Okazuje się, że trasa przy częstym zatrzymywaniu się na zdjęcia i poprawianiu raków ( jeden wyjątkowo oporny) zleciała nam w czasie 90min ! fju !

W schronisku TŁUM. Kupujemy sezonową szarlotkę i kawę ♥ CHWILO TRWAJ

CZAS NIE MA ZNACZENIA. YHY.

Już raz z Martą przeżyłyśmy obsuwę czasową na szlaku. Tym razem choć nie brykałyśmy po szczytach, to musiałyśmy wrócić do domu. A kończyły się ferie między województwami więc obawiałyśmy się korków na trasie.

Miałyśmy ruszyć o 12 z Zakopca, finalnie ruszyłyśmy 14:45 ! Jest dobrze 🙂
Ponownie raki lądują na butach i tempo równie rześkie. Nie zapominamy o zdjęciach ♥ Halny szaleje, można dostać z liścia w twarz. Dzieciaki ślizgają się na lodzie i bynajmniej one mają mega fun ze „śliskiego obuwia” 🙂 rodzice przerażeni, zestresowani, nerwowi ! A po co to? Jabłuszko i sru na dupce 😉

W Witowie mam ulubiona bacówkę w której zawsze kupuję osypki na powrót do domu ! Są najlepsze ♥ (Bacówka – Oscypki Maria Zych Ptoś). Ja tym razem kupuję jeszcze smalec bo pachnie mi obłędnie.

Komu w drogę temu 180 km do pokonania !

 

 

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *