MIEJSCE, KTÓRE POPRAWI CI NASTRÓJ

MIEJSCE, KTÓRE POPRAWI CI NASTRÓJ

 

Nowy tydzień czas zacząć.

Ci co mnie znają , wiedzą jak bardzo uwielbiam kawę. Wyrazistą mocną kawę. Espresso tylko na urlopie we Włoszech, a w Polsce, szukam kawiarni, stacji paliw, na których leją naprawdę dobrą kawę.

Na stacji Shell, śmieją się ze mnie, że przyjeżdżam tylko po Costę, ale zawsze jak pędzę na stok lub w kierunku Wisły, lubię mieć kubek kawy Costa Coffee w dłoni.

Dziś spotkałam się z moją ukochaną koleżanką Mariką, był powód do świętowania, więc poszłyśmy do klimatycznej herbaciarni, gdzie leją równie pyszną kawę. Ja poprosiłam o FLAT WHITE z cynamonem, a na deser BEZĘ. Dziś kalorie się nie liczą, dziś celebruję chwilę i możliwość zamienienia, kilku zdań z cudowną osobą.

Jeśli kiedyś ktoś wam powie, że kawa szkodzi, to dlatego, że sam nigdy nie pił dobrej kawy. Nigdy nie pijcie kawy rozpuszczalnej. To jest jak porównanie do serka topionego. Sera tam nie ma, a kawa rozpuszczalna nie jest kawą.

Ta prawdziwa, jest z ziaren, świeżo zmielonych, aromatyczna i wprowadza mnie w nieziemski nastrój. Sklep z Herbatą, w Żorach na ulicy Szerokiej 20, który prawie wszyscy żorzanie znają, wprowadza mnie w taki stan.

KOFEINA pobudza przemianę materii i działa hamująco na apetyt. Czyli działa wyszczuplająco – a to jest kolejny argument by pić kawę !

 

Wracając do samego miejsca. Cieszę się, że w moim mieście jest Herbaciarnia, która od progu wprowadza mnie w radosny nastrój. Właściciele tego miejsca, są otwarci i bardzo uprzejmi. Zaczynając w ten sposób tydzień, jestem pewna, że przyniesie mi splot samych miłych chwil.

 

 

2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *